Handel

Vroeger was het voor de gemiddelde liefhebber lastiger om aan antieke spullen te komen. Men moest rommelmarkten, veilingen, beurzen en antiquairs afstruinen om het gewenste object te vinden. Tegenwoordig kan er, bijvoorbeeld via Ebay, naar miljoenen objecten tegelijk gezocht worden. Met een paar klikken van de muis kan je dat ene prachtige antieke lampje van een Amerikaanse verkoper bestellen!

Gemakkelijker betekent in het geval van antiek helaas lang niet altijd beter: de handel in antiek is dankzij het internet weliswaar geëxplodeerd, maar is hiermee ook ‘gevaarlijker’ geworden. Meestal vindt een aankoop tegenwoordig immers plaats na het zien van slechts wat foto’s of beschrijvingen. Beschadigingen kunnen zo makkelijker verhuld worden, of men kan zo namaak simpeler aan de man brengen. Daarom raden we iedereen aan de antiekzaakjes en rommelmarkten zeker niet te vergeten – het jagen op antiek is vaak nét zo leuk als het kopen ervan!